sobota, 1 czerwca 2013

Letnie sandałki dla dzieci. TUTORIAL

A skoro ma być dziewczyna....Przygotuj wykrój. Jest ich sporo, dostępnych w internecie Na przykład  tu albo tu. Ja zrobiłam małą kombinację i uparłam się na buty z odkrytymi palcami, więc wykrój wyszedł nieco zmodyfikowany.

1. Przygotowanie wykroju.

 2. Dla każdego bucika wytnij 3xkażdą z form. 1. spód, 2. fizelina lub sztywniejsza tkanina, 3. front. Ja wycięłam grubszą tkaninę i przyłożyłam do niej front. Fizelinę należy przyprasować do frontowej, zewnętrznej tkaniny.


 3. Przygotuj zapięcia - rzepy.
4. Złóż 3 warstwy podeszwy kolorami do siebie. Zszyj, zostawiając miejsce na przewinięcie na prawą stronę. Przewiń. Podwiń wystające lewe brzegi i zszyj. Możesz wzmocnić podeszwę przeszywając ją kilkakrotnie dookoła. 
 5. W ten sam sposób zszyj pozostałe części bucika. Zostawiłam niezszyte miejsca z obu stron na doszycie rzepa i przewinięcie. Żeby bucik lepiej się układał po przewinięciu, nacięłam tkaninę, uważając na zszycie. Doszyłam rzep, podłożyłam i zszyłam całość. 
 
 6. Zszyj obie części, równo przykładając krawędzie. Można spiąć szpilkami. Na końcu, po dokładnym wymierzeniu doszyłam drugą część zapięcia. Ot, i but gotowy.

6 komentarzy:

 1. Troszkę pracy przy nich jest ale za to jakie słodkie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fakt. Wydawało mi się, że są mniej pracochłonne. Szybciej chyba się szyje KIMONO shoes - podałam link. Skoro tylko nastanie jesień, wezmę się i za nie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Moje za duże na takie sandałki, ale dla maluszka bawełniane na lato w sam raz :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Prześliczne! No słodkie takie!! :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. śliczne , śliczne.
  ale nie dla chłopaka

  OdpowiedzUsuń