środa, 26 września 2012

Pokrowiec na deskę do prasowania TUTKA

Szycie? Nie było trudne. Wycięcie formy? Łatwizna. Zebranie się, żeby to zrobić! Zajęło mi wieki!!! W końcu nadszedł jednak czas i mam nowy pokrowiec na deskę. Pomyślałam, że może zmobilizuję kogoś, jak zobaczycie jak łatwe to było....


1/ Zdejmujemy stary pokrowiec, lub dokładnie mierzymy deskę i wycinamy nowy. Dodałam 4 cm na zakładkę do przeciągnięcia sznurka. Można też wszyć gumkę. Korzystałam z formy starego pokrowca, więc dokładnie przypięłam go szpilami. Wycięłam nową formę, wyrównałam, żeby wszystko było symetryczne.
 2/ Przy zaokrągleniach zrobiłam kilkucentymetrowe zaszywki, żeby tkanina ładnie się układała. Następnie zrobiłam zakładkę wzdłuż brzegów, spięłam szpilkami i przeszyłam zosatwiając 2 cm przerwę na wciągnięcie sznurka.
 3/ Wciągnęłam sznurek i ..... voila! Pokrowiec gotowy, a całość nie zajęła mi dłużej niż godzinę!
 Miłego szycia!

3 komentarze:

  1. To jest niesamowite! Ja właśnie planowałam uszyć nowy pokrowiec, w dodatku z takiej samej tkaniny, a mój stary jest też z tej samej niebieskiej! Ale checa :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Też bym musiał się zabrać za swoją deskę do prasowania ale na razie nie mam na to nerwów ;p Twoja deska różowa w białe kropki jest przepiękna ;) Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń